TEATRIST

SEASAARE NÄITEMÄNGU SELTSI LUGU

2009. aasta novembris loodi Viljandis harrastusteater, mis sai nimeks Seasaare Näitemängu Selts. Nimi tuleneb praegusest Viljandi Sakala keskuse kohal asunud Seasaare Kõrtsist, mille katusekambris peaaegu 100 aastat tagasi asutati praegune Viljandi  teater "Ugala". Niisiis harrastajate kummardus professionaalidele.

6. jaanuaril 2010 andsime Viljandi kultuurimajas juba oma esimese etenduse Aivar Trallmanni kirjutatud “Kui onu tegi teatri”, mis kõneleski teater "Ugala" asutamisest ning selle lavastas "Ugala" näitleja ja lavastaja Margus Vaher. Kunstnik - Priit Pangsepp.

MEIE TRUPP

Meie trupis on 17 liiget, kes on heas mõttes kõik natuke  hullud,  kes ei saa elada ilma teatrita ja ilma Seasaare trupita,  kes aastaringselt jätavad  peale tööd kõik muu ja tormavad näidendi proovi, või etendusele, kus alati  saab palju nalja ja mis aitab korraks unustada kiire elutempo ja  igapäevamured.

MEIE RÄNNAKUD JA KODULINN

Nende aastate jooksul oleme rännanud nii mööda Eestit kui ka laias maailmas (Rootsis, Inglismaal, Ameerika Ühendriikides) ja kus oleme käinud, sinna on meid alati tagasi kutsutud. Oma kodulinna Viljandi publik ootab alati meie esinemisi ja elab meie tegemistele soojalt kaasa. Meie omaltpoolt armastame oma publikut väga ning oleme siiralt tänulikud täissaalide eest.

SEASAARE TEATER

2015. aasta alguses saabus õnn ka meie õuele ning me saime omale päris oma teatrisaali. Üürile võeti vana tuletõrjeühingu maja saal südalinnas. Sellest tootmisruumina kasutusel olnud saalist tegime ise oma kätega ilusa hubase kammerliku teatrisaali. Oma abikäe ulatasid meile ka ettevõtjad, aidates materjalidega. Seasaare teatri avaetendus toimus 4. Märtsil 2015 Margus Vaheri lavastusega “Lakalaulik Artur Rinne”.

  • Google Places - Black Circle
  • Facebook - Black Circle

VILJANDI | KONTAKT 

© 2017 SEASAARE TEATER